TESTERY TLUMIČŮ  
         
   

BIG RED - tester tlumičů pracující na principu měření vzdálenosti ultrazvukem a vyhodnocování výkyvného chování karosérie automobilu. Měření probíhá na stojícím vozidle, přístroj je upevněn na karosérii speciálními přísavkami vždy nad kolem automobilu (patentované přísavné držáky zamezují poškrábání laku karoserie a umožňují jednoduché připevněn a sejmutí přístroje). Volba postupu měření se provádí výběrem z textového menu v češtině (data se pohodlně vkládají pomocí klasické klávesnice od PC). Měření začíná po krátkém a intenzivním zhoupnutí karosérie. Stav tlumiče je vyhodnocen nejen v procentech ale i přímým zařazením do kategorie (dobrý, ???, defekt) a zobrazením křivek tlumení měřeného tlumiče. Přístroj umí porovnat tlumení levé a pravé strany přední a zadní nápravy v procentech (upozorní na velký rozdíl tlumicích účinků na nápravě), i zobrazením přímého překrytí křivek naměřených tlumičů (tzv. fázový posun). Kompletní údaje (výsledky testu) je možné vytisknout formou protokolu přímo z termotiskárny zabudované v přístroji. Součástí protokolu jsou i další údaje o vozidle, jméno a adresa zákazníka, ale i firemní text (jméno a adresa servisu). Přístroj BIG RED má deset předvoleb a lze tedy měřit deset automobilů (40 tlumičů) najednou a v libovolném pořadí. Následně vytisknout protokoly opět v libovolném pořadí. Přístroj je přenosný a má vlastní zdroj energie. Dodává se i verze spolupracující s PC.

 
         
     

Oproti klasické zkušební stolici má přístroj BIG RED tyto výhody: malé rozměry, je mobilní, vysoká přesnost měření, tištěný záznam měření, vyhodnocení stavu tlumiče (dobrý, ???, defekt), příznivou cenu, schválení RW TÜV v Essenu (SRN), doporučen firmou ŠKODA AUTO a.s. do servisní sítě.

 
         
         
    BIG RED základní verze - standardní sada obsahující kufr, ultrazvukový vysílač, síťový zdroj, návod na použití a 2x plakát do dílny  
         
         
   

FSA-1200-set - doplněk pro zadávání dat z klávesnice a nabíječka pro BIG RED

 
         
         
    FSA-PC - doplněk pro komunikaci s PC, včetně databázového software  
         
         
    IRS-232 - doplněk umožňující bezdrátový (infračervený) příjem dat, včetně databázového softwaru  
         
 

zpět