MYCÍ STOLY

Ekologické mycí stoly jsou dodávány v celé řadě typů včetně množství různých velikostí a úprav na přání zákazníků. Mycí stoly a zařízení Vám poslouží k odmašťování a čištění dílů a součástek ve strojírenství, opravárenství a v dalších provozech včetně odmašťování před povrchovými úpravami i v jiných technologiích náročných na čistotu povrchu omývaných dílů. Účinné, bezoplachové odmašťování za studena je řešeno speciálními odmašťovacími kapalinami.

Pomocí ekologických mycích stolů si jednoduchým způsobem a bez stavebních úprav zřídíte odmašťovací pracoviště, které bude plně odpovídat i nejpřísnějším předpisům. Zbavíte se tak řady starostí s dodržováním ekologických, hygienických a bezpečnostních norem a předpisů s plněním podmínek zákona o odpadech.

V této části naší internetové nabídky naleznete produkty firem IBS a POWERPLUS TOOLS.

 
         
         
         
  IBS  
         
   

typ M - mycí stůl s velkou pracovní plochou, který je zvlášť vhodný pro čištění velkých a těžkých dílů, jako doplněk je možno přiobjednat záchytnou vanu pod sud, ostřikovou stěnu a víko, na přání je rovněž možné dodat tento mycí stůl v mobilním provedení.

 
   
- šířka 1 145 mm - nosnost 150 kg
- hloubka 670 mm - napájení 230 V, 50 Hz
- výška 870 mm - náplň čističe 200 l sud
 
         
         
   

typ F - malý mobilní mycí stůl,

 
   
- šířka 570 mm - nosnost 40 kg
- hloubka 735 mm - napájení 230 V, 50 Hz
- výška 910 mm - náplň čističe 50 l sud
 
       
         
         
   

typ F2 - mobilní mycí stůl, jako doplněk je možno přiobjednat záchytnou vanu pod sud

 
   
- šířka 820 mm - nosnost 100 kg
- hloubka 735 mm - napájení 230 V, 50 Hz
- výška 920 mm - náplň čističe 50 l sud
 
       
         
         
   

typ F2D - mobilní mycí stůl, jako doplněk je možno přiobjednat záchytnou vanu pod sud a víko

 
   
- šířka 800 mm - nosnost 100 kg
- hloubka 680 mm - napájení 230 V, 50 Hz
- výška 920 mm - náplň čističe 50 l sud
 
       
       
         
         
   

typ K - mycí vana umístěná přímo na 200 l sudu, ideální pro mytí velkých a těžkých dílů, jako doplněk je možno přiobjednat záchytnou vanu pod sud

 
   
- šířka 800 mm - nosnost 80 kg
- hloubka 550 mm - napájení 230 V, 50 Hz
- výška 975 mm - náplň čističe 200 l sud
 
       
         
   

typ K50 - identická zařízení jako typ K doplněné nosným rámem, aby bylo možné použít sud o objemu 50 l, jako doplněk je možno přiobjednat záchytnou vanu pod sud

 
   
- šířka 812 mm - nosnost 100 kg
- hloubka 652 mm - napájení 230 V, 50 Hz
- výška 910 mm - náplň čističe 50 l sud
 
       
         
   

typ BK50 - cenově výhodná varianta typu K50 (např. pro autoopravny), jako doplněk je možno přiobjednat záchytnou vanu pod sud 

 
   
- šířka 465 mm - nosnost 50 kg
- hloubka 646 mm - napájení 230 V, 50 Hz
- výška 842 mm - náplň čističe 50 l sud
 
         
         
   

typ A - mobilní mycí vana vhodná např. k mytí dílů přímo na vozidle

 
   
- šířka 850 mm - nosnost 100 kg
- hloubka 390 mm - napájení 230 V, 50 Hz
- výška 150 mm - náplň čističe 35 l
 
         
         

typ PS - specielní zařízení na mytí součástek ponorem, jako doplněk je možno přiobjednat záchytnou vanu pod sud 

   
- šířka 795 mm - nosnost 60 kg
- hloubka 560 mm - napájení 230 V, 50 Hz
- výška 1 005 mm - náplň čističe 200 l sud
 
       
         
         
         
 

MYCÍ KAPALINY IBS jsou zdravotně nezávadná organická rozpouštědla bez halogenových uhlovodíků. Mají vynikající odmašťovací účinnost za studena, přičemž se jedná o bezoplachové mytí. Většinu typů IBS kapalin můžete používat uvnitř dílen bez nutnosti instalace zvláštního odsávání. IBS kapaliny nepoškozují lakované kovové povrchy, nepůsobí korozivně na hliník, hliníkové slitiny a šedou litinu a neovlivňují korozní odolnost ocelového povrchu. Velkou předností našich zařízení je uzavřený oběh kapaliny, dlouhá životnost IBS kapalin a následně po ukončení životnosti ZDARMA zajištěný odvoz znečištěné náplně.

 
         
   

PURGASOL - speciální kapalina k odmašťování za studena, s charakteristickým pachem a s pomalejší odpařivostí, což je třeba brát při výběru v úvahu. Pomalejší odpařivost napomáhá dobré prostupnosti vrstvami nečistot. Purgasol je vhodný do provozů s nejhrubším znečištěním a velkou četností odmašťování, kde se uplatní výhoda silné odmašťovací schopnosti ve spojení s příznivou cenou.

 
         
         
   

EL-EXTRA - speciální kapalina k odmašťování za studena s minimálním obsahem aromátů. Je prakticky bez zápachu, takže i při stálém mytí a následném osychání velkého množství odmaštěných dílů není vzduch na pracovišti zatěžován nežádoucími aromatickými látkami ani zápachem. Velmi výhodná je poměrně rychlá odpařivost kapaliny, zvlášť vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o hořlavou kapalinu jenom III. třídy nebezpečnosti. EL-extra se dobře uplatní v technologiích velmi náročných na dokonalost odmaštění a výborně se s ní pracuje také v běžném provozu při opravách na počkání a všude tam, kde je třeba mít díly v krátké době suché (brzdy, elektrodíly apod.). Kapalina má nepatrnou elektrickou vodivost - průrazné napětí 70 kV/cm, suché až 200 kV/cm.

 
         
         
   

RF-TBR - speciální kapalina k odmašťování za studena, pomalá odpařivost napomáhá dobré prostupnosti kapaliny vrstvami nečistot. Neodpařená kapalina na povrchu odmaštěného dílu chrání dočasně díl proti korozi.

 
         
         
   

QUICK - speciální kapalina k odmašťování za studena s rychlou odpařivostí. Rozsah použití má podobný jako EL-extra. Má také nepatrnou elektrickou vodivost - průrazné napětí 70 kV/cm, suché až 200 kV/cm. Je určen pro použití především tam, kde je důležité co nejrychlejší odpaření kapaliny z povrchu odmaštěných dílů. Protože se jedná o hořlavou kapalinu II. třídy nebezpečnosti, je při použití Quicku nutné dodatečné vybavení pracoviště lokálním odsáváním (technickým větráním).

 
         
         
   

SECUROL - speciální směs esterů s vysokou účinností a velmi pomalou odpařivostí, proto rovněž poskytuje dočasnou ochranu proti korozi. Tato kapalina má prodlouženou životnost a důležitou vlatností je skutečnost, že nejde o těkavou organickou látku. Dobře odstraňuje zatvrdlý, starý olej a mastnoty. Účinně čistí díly znečištěné od dehtu, hydraulická zařízení, stavební stroje, motorové pily. Účinný na řepkový olej.

 
         
         
 

obrázek není k dispozici

 

100 PLUS - speciální kapalina určená nejen k odmaštění za studena, ale i pro použití v zařízeních na horké odmašťování silně znečištěných kovových dílů. Kapalinu lze bezpečně používat při provozní teplotě až 80oC. Má mimořádně pomalou odpařivost, což umožňuje intenzivní prostupnost vrstvami nečistot. I při horkém použití je vzduch na pracovišti zatěžován jen minimálně. Vlastnosti zvlášť pomalého odpařování kapaliny lze využít k dočasné ochraně odmaštěných dílů proti korozi, neboť po dlouhou dobu, než se kapalina zcela odpaří (i několikadenní meziskladování očištěných strojních dílů), nemají korozivní látky k povrchu dílu přístup.

 
         
         
 

zpět

     
         
         
  POWERPLUS TOOLS  

PP-T 0001 - odmašťovací mycí nádrž, dodáváno včetně elektrického čerpadla, ohebné hadice a čistícího roštu, jako doplněk je možno přiobjednat odmašťovací štětec s hadicí PP-TP 0043

- šířka 430 mm - min. objem 5 l
- hloubka 340 mm - max. objem 13 l
- výška 230 mm - napájení 230 V, 50 Hz
         
         
   

PP-T 0002 - odmašťovací mycí stůl, dodáváno včetně elektrického čerpadla, ohebné hadice, čistícího roštu a odkládací misky, jako doplněk je možno přiobjednat odmašťovací štětec s hadicí PP-TP 0043

 
   
- šířka 770 mm - min. objem 25 l
- hloubka 540 mm - max. objem 90 l
- výška 950 mm - napájení 230 V, 50 Hz
 
       
         

PP-T 0003 - odmašťovací mycí stůl, dodáváno včetně elektrického čerpadla, ohebné hadice, čistícího roštu a odkládací misky, jako doplněk je možno přiobjednat odmašťovací štětec s hadicí PP-TP 0043

- šířka 113 mm - min. objem 35 l
- hloubka 540 mm - max. objem 176 l
- výška 950 mm - napájení 230 V, 50 Hz
       
         
   

PP-T 1302 - mobilní teleskopický mycí stůl, dodáváno včetně elektrického čerpadla a průtokového mycího štětce

 
   
- výška 700 - 950 mm - napájení 230 V, 50 Hz
 
       
       
       
         
         

PP-T 1307 - odmašťovací mycí stůl, dodáváno včetně elektrického čerpadla, průtokového mycího štětce a osvětlení

- šířka 920 mm - min. objem 55 l
- hloubka 600 mm - napájení 230 V, 50 Hz
- výška 990 mm
       
       
         
   

PP-TP 0043 - odmašťovací průtokový štětec s hadicí

 
         
         

PP-TP 0952 - odmašťovací kapalina EUROL, velikost balení 5l

         
 

zpět